VAIL VITRECTOMY (2022)

Z nieukrywaną radością pragniemy podzielić się z Państwem informacją, że prof. Jerzy Nawrocki został zaproszony po raz czwarty do udziału w Vail Vitrectomy, najbardziej prestiżowego kongresu omawiającego problematykę schorzeń siatkówki. W pracach nad prezentacją, która została wygłoszona podczas Vail Vitrectomy 2022 brały udział także dr Zofia Nawrocka oraz prof. Zofia Anna Nawrocka.

Inicjatorem – organizowanych raz na trzy lata – spotkań nazywanych Vail Vitrectomy był dr Robert Machemer, określany często mianem “ojca nowoczesnej chirurgii siatkówki”, ponieważ jako pierwszy w historii okulistyki wykonał zabieg witrektomii.

Do dziś prof. Jerzy Nawrocki jest jedynym Polakiem, który został zaproszony do udziału w kongresie, a wygłoszona podczas tegorocznej edycji prezentacja poświęconą była najnowszym technikom leczenia otworów w plamce.

Wyjątkowości temu wyróżnieniu dodaje fakt, iż o kwalifikacji pracy do udziału w kongresie decyduje komisja selekcyjna składająca się z najwybitniejszych lekarzy okulistów z całego świata. Zespół ten wybiera jedynie sto prac dotyczących nowatorskiej chirurgii siatkówkowej, które nie były do tej pory prezentowane na żadnym międzynarodowym kongresie ani nie zostały nigdzie opublikowane.