Refrakcyjna wymiana soczewki

Refrakcyjna wymiana soczewki

SOCZEWKI FAKIJNE

LECZENIE OPERACYJNE

Pacjenci, których wada wzroku nie może być zredukowana przy użyciu lasera, mogą zostać zakwalifikowani do innych procedur refrakcyjnych.

Procedury refrakcyjne

  • wszczepienie soczewki fakijnej (doszczepienie dodatkowej soczewki do oka)
  • refrakcyjnej wymianie soczewek (usunięcie soczewki własnej i wszczepienie wysokiej jakości implantu wewnątrzgałkowego).

Soczewki fakijne

W przeciwieństwie do tradycyjnych soczewek kontaktowych, które nakładane są na powierzchnię oka, soczewki fakijne zostają umieszczone wewnątrz aparatu wzrokowego, pomiędzy tęczówką a soczewką oka. Korygują one wszystkie wady wzroku. Po wszczepieniu soczewka może pozostać na stałe, można ją też usunąć, jeżeli będzie taka potrzeba.

Pacjenci w wieku 21 do 60 lat, u których rozpoznano krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm stanowią docelową grupę dla zabiegu wszczepienia soczewek fakijnych. Dodatkowo pacjenci nie powinni mieć wcześniej innych zabiegów okulistycznych lub przewlekłych chorób oczu, takich jak jaskra, zapalenie tęczówki czy retinopatia cukrzycowa. Metoda jest przeznaczona dla wszystkich osób, które mają: Krótkowzroczność od –0,5 do –20 dioptrii, Dalekowzroczność od +0,5 do +10 dioptrii, Astygmatyzm do 6 dioptrii.

Między innymi:

  • Soczewka Staar ICL VICMO V4C Myopic spherical
  • Soczewka Staar ICL V4B Hyperopic
  • Soczewka Staar ICL Myopic toric
  • Soczewka Staar ICL Hyperopic toric

ZOBACZ więcej o soczewkach wewnątrzgałkowych