Edyta Pel-Przybyszewska

dr n. med.

dr n. med.

Edyta Pel-Przybyszewska

Specjalista chorób oczu
  • Znajomość języków obcych :
    angielski

ŻYCIORYS

Życiorys

Dr n. med. Edyta Pel-Przybyszewska jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. W  1998 uzyskała tytuł specjalisty I stopnia w dziedzinie okulistyki , a w 2001 r zdała egzamin z wyróżnieniem uzyskując tytuł specjalisty chorób oczu. W 2004 r obroniła pracę doktorską pt.”Ocena wyników operacyjnego leczenia otworów plamki siatkówki oka”.

Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując przez wiele lat na Oddziale Okulistyki w Szpitalu im. dr K. Jonschera w Łodzi (1996-2017) . Obecnie związana jest zawodowo z Kliniką Okulistyczną „Jasne Błonia” i Gabinetem Okulistyka NAWROCCY.

W praktyce codziennej zajmuje się głównie pacjentami z zaćmą, jaskrą, wadami wzroku, problemem suchego oka, łzawieniem, chorobami powiek, rogówki i spojówek oraz chorobami plamki, retinopatią cukrzycową.
W pracy wykazuje się rzetelnością i indywidualnym podejściem do pacjenta, w diagnostyce posiłkuje się m.in. badaniami SOCT, angiografii fluoresceinowej, USG gałki ocznej.

Ma bogate doświadczenie w chirurgii zaćmy. Wykonała kilka tysięcy zabiegów metodą fakoemulsyfikacji oraz techniką ECCE. Zajmuje się również chirurgią jaskry.

Wykonuje zabiegi laserokoagulacji siatkówki (ogniskowa, panfotokoagulacja (PRP)) oraz laseroterapii laserem YAG w zaćmie wtórnej i jaskrze.

Pogłębia swoją wiedzę zawodową uczestnicząc w kursach i zjazdach zarówno krajowych jak i zagranicznych (ostatnio : The 36th Congress of the European Society of Cataract and Refractive Surgeons (ESCRS) 22-26 September 2018 Vienna, Austria , 18th EVRS Meeting, European VitreoRetinal Society, Praque, 30.08-2.09,2018)

Jest członkiem Europejskiego Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Stowarzyszenia Szklisto-Siatkówkowego (EVRS).

Ma doświadczenie dydaktyczne, wykształciła kilku specjalizantów w dziedzinie okulistyki.