Przygotowanie do wizyty,Jak przygotować się do wizyty,Przygotowanie do operacji,Jak przygotować się do operacji,dokumenty,Wymagane dokumenty do zabiegu operacyjnego,Zalecenia dla pacjentów po przebytej operacji,ZALECENIA DLA PACJENTÓW PO OPERACJI ZAĆMY,po operacji zaćmy,Ochrona oczu podczas pracy przy komputerze,osoby słabowidzące,Jak poprawić komfort życia osób słabowidzących, prawidłowe stosowanie kropli do oczu, Jak stosować krople do oczu,Co zrobić, by uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji,Materiały do pobrania,przygotowanie do wizyty,obrzęki powiek,obrzek powiek,jak radzić sobie z obrzękiem powiek,obrzęk powiek

Zalecenia dla pacjentów po przebytej operacji.

Po przebytej operacji, prosimy ściśle stosować się do zaleceń lekarza operującego. W przypadku pogorszenia widzenia lub pojawienia się dolegliwości bólowych należy niezwłocznie zgłosić się do Kliniki.

Nie należy podnosić ciężkich przedmiotów.
Należy unikać pochylania się i napinania mięśni brzucha. W okresie pooperacyjnym należy wstrzymać się od uprawiania sportu.
Nie należy uciskać operowanego oka i nie trzeć go. Należy zachować ostrożność przy myciu twarzy. Ewentualną wydzielinę należy usuwać czystym, wilgotnym (zmoczonym w ciepłej przegotowanej wodzie) wacikiem, unikając uciskania powiek, szczególnie powieki górnej.
Należy przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania kropli.
Dokładnie myć ręce przed zakraplaniem.
Jak prawidłowo podawać krople do oczu - pobierz prospekt.


Krople-do-oczu_druk Pobierz prospekt pdf

 


Nie stosować bardzo gorącej kąpieli, nie korzystać z sauny.
Można oglądać programy telewizyjne i czytać.
Można spacerować bez potrzeby noszenia opatrunku, należy jednak unikać silnego nasłonecznienia, ewentualnie stosować okulary przeciwsłoneczne.
Można myć włosy (zalecane jest używanie szamponu przeznaczonego dla dzieci) zwracając uwagę, aby szampon i woda nie dostały się do operowanego oka.


Zalecenia-pooperacyjne-drukPobierz prospekt pdf