Przygotowanie do wizyty,Jak przygotować się do wizyty,Przygotowanie do operacji,Jak przygotować się do operacji,dokumenty,Wymagane dokumenty do zabiegu operacyjnego,Zalecenia dla pacjentów po przebytej operacji,ZALECENIA DLA PACJENTÓW PO OPERACJI ZAĆMY,po operacji zaćmy,Ochrona oczu podczas pracy przy komputerze,osoby słabowidzące,Jak poprawić komfort życia osób słabowidzących, prawidłowe stosowanie kropli do oczu, Jak stosować krople do oczu,Co zrobić, by uniknąć rozprzestrzeniania się infekcji,Materiały do pobrania,przygotowanie do wizyty,obrzęki powiek,obrzek powiek,jak radzić sobie z obrzękiem powiek,obrzęk powiek

Daj oczom odpocząć.

Jak walczyć z bezsennością!

1. Pracuj w ciągu dnia, a nie w nocy.

2. W pokoju, w którym śpisz, powinno być ciemno.

3. Unikaj częstych podróży do krajów, które znajdują się w innej strefie czasowej.

4. Do pracy korzystaj głównie ze światła dziennego.

5. Podczas pracy w regularnych odstępach gimnastykuj oczy, np.: spójrz w bok, ku górze...

6. Narzuć sobie pewien rytm: kiedy przeczytasz jedną stronę, odwracasz wzrok od tekstu, na którym jesteś skupiony i patrzysz na przykład ku górze, spoglądasz na rośliny w pokoju… Następnie ponownie zaczynasz czytać.

7. Po 45 minutach pracy zrób kilkuminutową przerwę (wypij szklankę wody, popatrz przez okno).

8. Podczas pracy przy komputerze rzadziej mrugamy. Łzy wydzielają się podczas mrugania i dlatego jeśli wpatrujesz się w ekran komputera, nie mrugasz. Łzy nie są wydzielane i Twoje oczy wysychają. Pojawia się uczucie piasku w oczach, powieki pocierają wyschniętą powierzchnię oka jak „papier ścierny”. Oczy stają się czerwone.

9. Zawsze pracuj w okularach, które w pełni korygują Twoją wadę wzroku. Nie przybliżaj się do monitora, nie przesuwaj laptopa, umieść monitor co najmniej 60 cm od oczu.

10. Umieść monitor poniżej Twojej linii wzroku i odchyl go nieco do tyłu, tak byś patrzył na niego z góry.

11. Jeżeli korzystasz z dodatkowego oświetlenia, ustaw je obok lub nad monitorem, a nie naprzeciwko lub za nim.

12. Lampy lub światło wpadające przez okno nie powinny odbijać się w monitorze. Nie siadaj podczas pracy tyłem do okna.

13. Monitor powinien być zawsze czysty i niezakurzony.